Wat is MaM?

De Mind- and Makerspace stimuleert een creatieve, explorerende en ondernemende houding bij een breed publiek om zo bij te dragen tot een duurzame maatschappij. De Mind- and Makerspace biedt een laagdrempelige, prikkelende en open omgeving om op eigen tempo en volgens eigen voorkeuren te leren in interactie met een diverse community van studenten, scholen, sociale organisaties, ondernemers, bedrijven en nieuwsgierige burgers. We stellen hiervoor ruimte, infrastructuur, methodieken ter beschikking. We bouwen samen, met en voor onze community, aan een breed netwerk en organiseren zelf een divers aanbod en ondersteunen onze partners om het al doende te leren.

Ontdek de ruimtes

Educatief aanbod Mind- and Makerspace

De Mind- and Makerspace zet bewust sterk in op een aanbod voor scholen. Met onze werking willen we creativiteit en innovatie in het onderwijs stimuleren. Eerder dan het aanbieden van een afgelijnde éénmalige workshop kiezen we voor zinvolle content die aansluit bij het lesprogramma en de te behalen eindtermen. We bereiden een bezoek aan MaM in co-creatie met de leerkracht(en) en/of leerlingen voor en bieden de nodige ondersteuning tijdens de uitvoering.

Contacteer ons

Educatief aanbod Mind- and Makerspace

De Mind- and Makerspace zet bewust sterk in op een aanbod voor scholen. Met onze werking willen we creativiteit en innovatie in het onderwijs stimuleren. Eerder dan het aanbieden van een afgelijnde éénmalige workshop kiezen we voor zinvolle content die aansluit bij het lesprogramma en de te behalen eindtermen. We bereiden een bezoek aan MaM in co-creatie met de leerkracht(en) en/of leerlingen voor en bieden de nodige ondersteuning tijdens de uitvoering.

Aanbod voor leerkrachten

We hebben een uitgebreid opleidingsaanbod voor leerkrachten. Daarnaast voorzien we ook specifieke nascholingen voor leerkrachten om te ontdekken wat de Mind- and Makerspace voor jouw les kan betekenen. Uiteraard kan je ook inschrijven in ons publiek aanbod voor losse, niet-schoolse workshops en zo extra maker-skills verwerven!

Aanbod voor leerkrachten
23 sep

Bouw je eigen CO2 meter voor in de klas (of thuis)

18:30 - Nascholing , Workshop
22 sep

Initiatie borduren

19:00 - Workshop
29 sep

Leer 3D- tekenen en 3D- printen

19:00 - Workshop

Het team

Tijs Verbeke

Teamhoofd & coördinator tijs@mindandmakerspace.com

Katrijn Bulckens

Onderzoek & onderwijs onderwijs@mindandmakerspace.com

Lien Debrouwere

Beheer & community lien.debrouwere@howest.be

Jochen Matthys

Cultuur en creatie jochen.matthys@howest.be

Dimitri Govaert

Onderwijs & STEM, lerarenopleiding dimitri.govaert@howest.be

Gerdy Olivier

Onderwijs & STEM, lerarenopleiding gerdy.olivier@howest.be

Michel Daschot

Onderwijs & STEM michel.deschot@account.howest.be

Silvia Defrance

Kunst & cultuur silvia.defrance@account.howest.be

Nele Coene

Cultuur & erfgoed nele.coene@account.howest.be

Marc Van Kerrebroeck

Freelance maakcoach marc.vankerre@gmail.com

Shane Deconinck

Programeercoach shane.deconinck@howest.be

Joachim Gruwez

Wetenschapscommunicatie joachim.gruwez@howest.be

Andreas Vanhauwaert

Expert video & audio andreas.vanhauwaert@howest.be

Jasper Baeckelandt

Projectadministratie & communicatie jasper.baeckelandt@howest.be

Evelien Neirynck

Onderzoek & Social Creativity evelien.neirynck2@howest.be

Hadiel Holail Mohamed

Onderzoek & ondernemerschap hadiel.holail.mohamed@howest.be