Ambacht x Druktechniek: Riso notebook

In deze tweedelige workshop duik je in de wereld van RISO-printing en ambachtelijk boekbinden. Deze workshop is een samenwerking tussen het printlab van het Entrepot en MaM (Mind And Makerspace). Je doorloopt het volledige proces: van kleurrijke prints tot een tastbaar eindresultaat, en gaat naar huis met een zelfgemaakte RISO-notebook.

Sessie 1 – ontwerpen en drukken in het printlab van het Entrepot

Tijdens de eerste sessie ga je aan de slag in het printlab van het Entrepot, samen met Ann-Sofie. Je ontwerpt en drukt je eigen notebook en maakt kennis met RISO-printing, een unieke druktechniek op basis van rijstinkten.

Deze techniek staat bekend om haar typerende kleurvibratie, gelaagde prints en speelse imperfecties. Je leert hoe kleuren worden opgebouwd, experimenteert met verschillende lagen en ontdekt waarom RISO zo geliefd is bij makers en ontwerpers.

Sessie 2 – ambachtelijk boekbinden bij MaM

In de tweede sessie verplaatsen we ons naar MaM (Mind And Makerspace). Samen met Maarten Vanroose ga je je gedrukte pagina’s ambachtelijk inbinden.

Stap voor stap leer je hoe losse vellen papier veranderen in een stevig en mooi afgewerkt notebook. Je krijgt inzicht in bindtechnieken, materiaalkeuze en afwerking, en leert hoe print en vorm samenkomen in één object.

Ben je ingeschreven? Super! Enkele dagen voor de eerste workshop krijg je van ons een reminder e-mail met praktische info

Terug naar overzicht

Wanneer?

Donderdag 16 april in het Entrepot en 23 april in het MaM, telkens van 18u30 tot 21u30. 2026

Voor Wie?

Deze workshop is geschikt voor creatievelingen, makers en iedereen met een interesse in papier, print en handwerk. Voorkennis is niet nodig: nieuwsgierigheid en zin om te maken volstaan.

Benodigheden?

Alles wordt voorzien.

Prijs?

45 euro
Delen Inschrijven